Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana Sayfa / Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 / Siber Güvenlik / Türkiye’nin En Büyük ve Kapsamlı Uluslararası CTF Yarışması HackZeugma

Türkiye’nin En Büyük ve Kapsamlı Uluslararası CTF Yarışması HackZeugma

Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı uluslararası CTF yarışması #HackZeugma en yetenekli siber kahramanları arıyor!

Türkiye, dünya çapında olağanüstü bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor. Teknofest (teknofest.org) etkinliğinde, HackZeugma CTF yarışmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı – Dijital Dönüşüm Ofisi ve Türk Teknoloji Takımı (turkiyeteknolojitakimi.org) düzenleyecek.

HackZeugma CTF (Capture the Flag) yarışması, yeteneklerini sergilemek için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden binlerce hacker toplayacak.

HACK

Bilgisayar korsanlarının becerileri, dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek hayat siber saldırı senaryolarıyla sınırlara itilecek. Yarışmaya kayıt için son tarih 31 Temmuz.

1 Ağustos – 2 Ağustos tarihlerinde ön seçim aşamasında başarılı olan bilgisayar korsanları, 14 Ağustos’ta CTF yarı final mücadelesine girecekler. Farklı zorluk ve karmaşıklık seviyelerine sahip her aşama, yarışma heyecanını en üst seviyeye çıkarırken, bilgisayar korsanlarını sınırlara zorlayacaktır.

14 Ağustos’a ulaşan bilgisayar korsanları, son tura sadece en iyi hacker’ları taşıyacak çevrimiçi bir CTF mücadelesiyle karşı karşıya kalacaklar. CTF yarı finallerini başaran ilk 10 takım 26 Eylül’de yapılacak olan büyük final aşaması için Türkiye’ye davet edilecek.

Kazanan takıma 10.000USD büyük ödül, 2. en iyi takıma 6.000USD ve 3. takıma 3.000USD verilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.