Salı , Ağustos 16 2022
Ana Sayfa / Haberler / Samsung’dan Bükülebilir Akıllı Telefon

Samsung’dan Bükülebilir Akıllı Telefon

Akıllı telefon pazarı liderlerinde Samsung eğilip bükülebilir ekrana sahip cep telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Samsung’un Stratejik Pazarlama Başkanı DJ Lee, ”Kavisli ekrana sahip akıllı telefonu Güney Kore’de Ekim ayında tanıtmayı planlıyoruz” dedi, ancak başka bir ayrıntı vermedi.

Samsung'un Esnek Telefonu
Samsung’un Esnek Telefonu

Dijital ekran teknolojisi kavisli, eğilip katlanabilen ekran üretimine doğru yöneliyor. Ocak ayında Samsung, eğilip genişletilebilen ekranlara sahip ürünlerin prototiplerini sergilemişti. Ancak bu tür ürünlerin ucuza, dayanıklı, kitlesel şekilde üretilip üretilemeyeceği konusunda soru işaretleri var.

Araştırma şirketi CCS Insight’tan Ben Wood, ”Kavisli ekran akıllı telefonların kullanımını radikal bir şekilde değiştirmeyecek ama Samsung’un çok sayıda dikdörtgen, birbirine benzeyen düz ekran üreticisi şirketlerin yer aldığı bu piyasada farklılaşmasını sağlayacak” dedi.

Samsung ve Güney Koreli rakibi LG halihazırda kavisli ekrana sahip televizyon üretiyorlar. Samsung ayrıca kol saati biçimindeki Galaxy Gear model saat üretimine de yöneliyor. Akıllı telefonlar, cep telefonları piyasasında ağırlığı oluşturmuş durumda. CCS 2013′te satılacak 1.7 milyar cep telefonundan bir milyarının akıllı telefon olacağını tahmin ediyor.

Kaynak: BBC Türkçe

Bir yorum

  1. Telefonun kalitesi rayoaktif sinyal gücüyle ters orantılı olmalı bize bunu ispatlayan teknoloji milyonlarca insana ve canlıya hayat verir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.