Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana Sayfa / Haberler / Dünya'da Teknoloji / Samsung Galaxy Serisinde Çevre Dostu Ambalaj Kullanacak

Samsung Galaxy Serisinde Çevre Dostu Ambalaj Kullanacak

samsung-cevre-dostu-urunlerSamsung çevre dostu ürünler konusunda sorumluluğunu arttırmak için Galaxy serisi telefonlarda geri dönüşümlü malzemeler kullanmaya karar verdi.

Firma Samsung Galaxy serilerinde kullandığı çevre dostu ambalajlar ile enerji tüketimini minimuma indirmeyi ve atıl malzemelerin geri dönüşümünü attırmayı hedefliyor.

Samsung firması Galaxy S4 ve Galaxy Note3 modelleriyle adım attığı çevre dostu ürün üretimine ,  Galaxy S5 modeli ile devam etmekte. Çevre dostu ürün anlayışına uygun olarak Samsung Galaxy S5’in ambalajında %100 geri dönüşümlü kağıt kullanılmış.

Samsung Galaxy S4 modelinde geri dönüşümlü ambalaj kullanarak 2014 IF tasarım yarışmasında Ambalaj alanında ödüle ulaştı. Samsung Galaxy S4’te kullanılan %100 geri dönüşümlü ambalaj malzemesiyle CO2 emisyonunu tahmini olarak 1000 ton azaltılmış ve 110.000 ağacın korunması sağlanmış.

Çevre dostu ürünler konusunda Galaxy S5 modelinde çıtayı daha da yükselten Samsung, telefonun şarj kılıfını geri dönüştürülebilir malzemelerden üretmiş. Ayrıca plastik ambalaj ve şarj kılıfında plasik ve petrol bazlı çözücüler ihtiva etmeyen soya mürekkebi kullanılmış. Samsung Galaxy S5 modelinde yıllık petrol bazlı çözücü kullanımını yaklaşık 30 ton azaltmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.