Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana Sayfa / Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 / 5G Teknolojileri / Samsung 5G patent listelerinde birinci oldu

Samsung 5G patent listelerinde birinci oldu

Almanya Ekonomik İşler ve Enerji Bakanlığı’ndan (BMWi) bir rapor, 5G patent yarışına liderlik eden şirketleri ortaya koydu.

Bağımsız araştırma şirketi IPLytics tarafından üstlenilen ve “5G standardında beyan edilen patentler hakkında bilgi bulma çalışması” başlıklı raporda, Samsung, 5G için patentli aile sayısı 1.728 ile küresel şirketler listesinde birinci oldu.

5G Patent

Bununla birlikte, Huawei 3.147 ile beyan edilen patentlerde zirvede yer almaktadır. Samsung 2.795 ile ikinci, ZTE ise 2.561 ile üçüncü oldu.

Samsung Research Kıdemli İletişim Araştırma Merkezi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Başkanı Sunghyun Choi, “5G patentleriyle ilgili bu rakamlar, 5G yenilikçiliğine sürekli ve sürekli bağlılığımızın bir sonucudur. “5G patentlerindeki liderliğimize dayanarak, 5G’yi ilerletmeye devam edeceğiz ve gelecekte günlük yaşamımızı dönüştürecek yeni nesil telekomünikasyon teknolojilerinin gelişimine öncülük edeceğiz.”

Tüm teknoloji alanları gibi, standart temel patentler (SEP’ler) olarak bilinen on binlerce telekomünikasyon patenti vardır ve herhangi bir SEP’e lisans vermek isteyen şirketler bunu adil, makul ve ayrımcı olmayan (FRAND) şartlar altında yapmak zorundadır (bu genellikle lisans ücreti şeklinde).

Raporun yönetici özeti “Son birkaç yıl, 3G ve 4G patent sahiplerinin akıllı telefon endüstrisinde mobil teknolojilerin nasıl kullanıldığını kontrol ettiklerini gösterdi” dedi. “5G SEP’lerin sahipleri büyük olasılıkla teknoloji ve pazar lideri olacak ve böylece çeşitli pazarlarda 5G bağlantısına olanak sağlayacak.”

Çalışmanın sonuçları, şaşırtıcı bir şekilde, 5G teknolojisinin oldukça patentli olduğunu göstermektedir. Toplamda 95.526 5G beyan patenti (21.571 benzersiz patent ailesi) beyan edilmiştir.

Şimdiye kadar, bu patent ailelerinin sadece% 44’ü henüz kabul edilmemiştir, ancak bu beklenen bir durumdur, 5G yeni bir teknoloji sektörüdür ve yukarıdaki patentlerin çoğu sadece 24 ayda (2017-2019 arasında) sunulmaktadır.

Kaynak: 5gradar.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.