Çarşamba , Haziran 23 2021
Ana Sayfa / Haberler / Dünya'da Teknoloji / Microsoft RPA Satıcısı Softomotive’i Satın Aldı

Microsoft RPA Satıcısı Softomotive’i Satın Aldı

Microsoft, 19 Mayıs’ta açıklanmayan bir miktara robotik bir süreç otomasyonu (RPA) satıcısı olan İngiltere merkezli Softomotive’i satın aldı. Microsoft, WinAutomation dahil Softomotive ürünlerini Microsoft Power Automate (Flow) aracına dahil etmeyi planlıyor.

Microsoft

Microsoft yetkilileri, Softomotive’in eski ve modern masaüstü uygulamalarında iş süreçlerini otomatikleştiren 9.000’den fazla küresel müşteriye sahip olduğunu söyledi. Microsoft, RPA masaüstü geliştirme için ek seçenekler sağlamak üzere WinAutomation’ı Power Automate ile birlikte kullanmayı planlıyor. Bu şekilde yetkililer, “Herkes bir bot oluşturabilir ve Windows tabanlı görevleri otomatikleştirebilir” dedi.

Yetkililer Softomotive’in teknolojisinin genel olarak daha düşük kodlu bot geliştirme yapmak isteyen Microsoft müşterilerine yardımcı olacağını belirtti.

Microsoft, şu anda 350.000’den fazla kuruluşun her ay Power Automate kullandığını söylüyor. Power Automate, Microsoft’un düşük kodlu / kodsuz araçlar içeren Power Platform ailesinin bir parçasıdır.

Bugünden başlayarak, mevcut tüm Power Automate müşterileri buluttaki veya masaüstlerindeki eski görevleri otomatikleştirmek için WinAutomation’ı kullanabilir. Microsoft, Power Automate lisanslı RPA lisansına sahip müşterilere ek bir ücret ödemeden bu özelliği sunmaktadır.

Kaynak:zdnet.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.