Cuma , Haziran 25 2021
Ana Sayfa / Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 / 3D Yazıcılar / Masaüstü Üç Boyutlu Tarayıcının Fiyatı 1400 Dolar

Masaüstü Üç Boyutlu Tarayıcının Fiyatı 1400 Dolar

Makerbot Digitizer adlı ürün nesneleri tarayarak kopyalarını çıkarabiliyor ve satış fiyatı  1400 dolar.. Şimdi sipariş verenlere ilk teslimat, Ekim ayında yapılacak.

Perşembe akşamı cihazı satışa sunan şirket, şu anda stoklarındaki ürün miktarının siparişleri karşılayamadığını belirtiyor. Makerbot Digitizer, teknoloji severlerin merakla izlediği üç boyutlu tasarım ürünlerinin sonuncusu. Uzmanlar ise buluşa temkinli yaklaşıyor.

Cihazın, kullanıcıların herhangi bir üç boyutlu tasarım bilgisine veya bilgisayar programına sahip olmalarını gerektirmeyecek kadar basit olduğu belirtiliyor. Üç boyutlu tarayıcı, nesnelerin yüzeylerini birkaç noktadan gönderdiği lazerlerle tarıyor.

Masaüstü Üç Boyutlu Tarayıcı
Makerbot Digitizer – Üç Boyutlu Tarayıcı

Ayrıca Markerbot Digitizer ile taranan cisim, üç boyutlu tasarımların paylaşıldığı Thingiverse internet sitesine doğrudan aktarılabiliyor.

Üretici firmanın henüz başlangıç aşamasında olduğunu belirttiği masaüstü cihaz, bir cüce biblosunu yaklaşık 12 dakikada tarıyor.

Şirket Markerbot Digitizer’in mimarlar, tasarımcılar, eğitimciler ve sanatçılar için hazırlandığını; buna rağmen henüz basit taramalar yapabildiğini ifade ediyor.

Firma, “Cihazdan beklentiler gerçekçi olmalı. Örneğin dijital bir hamburger yemek için, hamburger taramaya çalışmayın” diyor.

Ayrıca parlak, mat ve yansıtıcı nesnelerin taranmasının da şimdilik mümkün olmadığı ifade ediliyor.

Kaynak: BBC

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.