Cuma , Haziran 25 2021
Ana Sayfa / Enerji / Küresel Enerji Devleri, Terawatt Ölçeğinde Potansiyeli Olan Yüzen Güneş Enerjisi Teknolojilerine Yönelik Çalışmalarını Hızlandırdı

Küresel Enerji Devleri, Terawatt Ölçeğinde Potansiyeli Olan Yüzen Güneş Enerjisi Teknolojilerine Yönelik Çalışmalarını Hızlandırdı

Dünyanın en büyük enerji şirketlerinden bazıları, günümüzde enerji dönüşümleriyle beraber ortaya çıkan yeni teknolojilerinden biri olarak görülen yüzen güneş teknolojilerine yönelik yatırım ve destek kararı aldılar. EDF, Equinor, Statkraft ve EDP dahil olmak üzere uluslararası devler, tek başına iç insan yapımı sularda bu tipte paneller konuşlandırmanın bile, Dünya çapında 4 terawatt (4.000.000.000 Kilowatt [kW]) güç kapasitesi ekleme potansiyeline sahip olduğunu açıkladılar.

Küresel Enerji Devleri, Terawatt Ölçeğinde Olduğu Düşünülen Yüzen Güneş Enerjisi Potansiyeline Yönelik Çalışmalarını Hızlandırdı.

DNV GL; sektör için ilk önerilen bir uygulamanın belirlenmesinin “yatırımcıların, düzenleyicilerin ve diğer paydaşların planlanan projelere güven duymalarına ve ilgili gereksinimleri uygulamalarına” yardımcı olacağını ve tahminen dünya genelinde halihazırda 3GW yüzer güneş enerjisi sisteminin var olduğunu açıkladı.

Kıyıya yakın yüzen güneş enerjisini keşfetmek için enerji altyapı grubu Saipem ile bir ortaklık kuran Equinor, ABD’de Meksika Körfezi’ndeki enerji üretimi için en büyük potansiyele sahip PV olarak teknoloji olarak adlandırılan yeni bir sistem kurdu.

BayWa r.e Proje Müdürü Toni Weigl: “Şu anda Avrupa’nın en büyük yüzen PV geliştiricisi BayWa r.e., olarak yüzen PV endüstrisi için bu önemli kılavuzu geliştirmek için bu konsorsiyumun bir parçası olmaktan mutluluk duymaktayız. Yüzen PV santralleri için yüksek standartlar oluşturmanın, yüzen PV endüstrisinin olgunlaşmasına ve geliştirilmesine yardımcı olacağını düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Rechargenews.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.