Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana Sayfa / Haberler / Dünya'da Teknoloji / HitchPin: Aşırı Kapasitenizden Yararlanın

HitchPin: Aşırı Kapasitenizden Yararlanın

UYGULAMA TABANLI TEKNOLOJİ, ÇİFTÇİLERİN ÇALIŞMA KAPASİTESİNİ ARTIRMASINA YARDIMCI OLUYOR.

Bugün dünyanın en hızlı büyüyen işletmelerinden bazıları basit bir strateji kullanıyor: fazla kapasiteden yararlanma. Uber, Airbnb ve diğerlerini düşünün. Neden tarımda olmasın?

Trevor McKeeman’ın birkaç yıl önce Kansas çiftliğine döndüğünde sorduğu soru buydu. Gördüğü, tarımda üretim kapasitesinin yer değiştirmesiydi. Bazı çiftçiler aşırı kapasiteye sahipken, diğerleri büyük ekipmanlar için mücadele etti.

tarım

McKeeman’ın çözümü HitchPin adında kurduğu bir start-up şirketidir. Uygulama tabanlı teknolojisi, ürün veya makinelerde fazla kapasiteye sahip çiftçileri, ihtiyaç duyan diğer çiftçilere bağlar.

“Pahalı ekipmanlarını nakit akışı için daha fazla gelir elde etmek isteyen çiftçiler, şu anda makineye yatırım yapmak istemeyen diğer çiftçilere hizmet sağlayabilirler” diyor. “Tüm ekipmanlarına sahip olduğun günler geçti. Gelecek tamamen akıllı varlık tahsisi ile ilgilidir. HitchPin’in birçok çiftçinin iş hayatında kalmasına yardımcı olacağına inanıyorum. ”

HitchPin, aile çiftliği geçmişi ve aynı zamanda birçok çiftlikteki mali mücadeleleri anladığı için bir tutku.

Nasıl Çalışır?

HitchPin’i kullanmak için iPhone uygulamasını Apple mağazasından indirirsiniz. Android veya PC için hitchpin.com adresine gidin (Android uygulaması yakında kullanıma sunulacaktır). Uygulamada, hasat veya saman gibi hizmetlerinizi ve zaman kullanılabilirliğini listeleyebilirsiniz. Uygulama ücretsizdir ve listelemeye gerek yoktur.

Öte yandan, hizmet veya feed’e ihtiyaç duyan çiftçiler, yerel alandaki listeleri arayabilir ve doğrudan uygulamadan satın alabilirler.

McKeeman, her iki taraftaki çiftçilere HitchPin’in çeşitli avantajlarını listeler.

Alıcılar için:

  • Çabuk. HitchPin uygulamasında 60 saniye içinde, ihtiyacınız olan süre boyunca kullanılabilen servisleri bilebilirsiniz.
  • Gerçek zaman. HitchPin, ihtiyacınız olan hizmet için birden fazla seçenek verebilir; bugün birisi olabilir. Buğdayınız kesilmeye hazırsa, bu önemlidir.
  • İtibar temelli. Uber ve Airbnb gibi, önceki kullanıcılar satıcıları derecelendirebilir ve bu derecelendirme profillerinde görülebilir. McKeeman, “Bu geri bildirim döngüsü tüm tarafların daha iyi performans göstermesini sağlıyor” diyor.

Satıcılar için:

  • Ücretsiz pazarlama. Özel işler için kullanmak istediğiniz bir biçerdöveriniz varsa, müşteri bulmak en büyük zorluğunuz olabilir. HitchPin bunu çözer.
  • Garantili ödeme. Bir alıcı satın almayı taahhüt ettiğinde, para bir emanet hesabına çekilir, daha sonra iş tamamlandığında otomatik olarak satıcının hesabına taşınır. “Ödeme toplamak için komşunuzu takip etmek zorunda değilsiniz” diyor. HitchPin, fonlar aktarıldığında küçük bir işlem ücreti tahsil eder.
  • Basit. Birkaç dakika içinde hizmetinizi veya ürününüzü, ne zaman kullanılabilir ve nerede bulunduğunu listeleyebilirsiniz.

HitchPin, geçen yılın sonunda, konsepti ve teknolojiyi kanıtlamak için saman satışlarıyla hayata geçti. “Halihazırda bazı eyaletlerde aktifiz. ABD’deki herkes artık saman veya hasat hizmetlerini listeleyebiliyor ”diyor McKeeman. “Gelecekte özellikler ve hizmetler eklemeye devam edeceğiz.”

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, bir bilgisayar veya akıllı telefonda çiftlik hizmetleri ve ürünleri sipariş etmenin, uçuş, araba veya otel sipariş etmek kadar yaygın olacağına inanıyor. “Çiftçiler geliri artırmak ve maliyetleri azaltmak için yeni yollar arıyor. HitchPin gibi bir teknoloji bunun için var.

Kaynak: agriculture.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.