Salı , Haziran 22 2021
Ana Sayfa / Haberler / Firma Basın Bültenleri / Dünyanın Önemli Elektronik Spor Etkinliklerinden Olan BLAST Pro Series İstanbul’da Yapılacak

Dünyanın Önemli Elektronik Spor Etkinliklerinden Olan BLAST Pro Series İstanbul’da Yapılacak

Yeni küresel Espor turnuvası BLAST Pro Series, bu yaz İstanbul’a geliyor. BLAST Pro Series, global Espor turnuvaları arasında en yeni ve en çok ilgi çeken turnuvalardan biridir. Dünyadaki en iyi Counter Strike: Global Offensive takımlarından 6’sı yeni bir heyecanla 10 binden fazla seyirci karşısında oynayacak ve tüm dünyadan Espor tutkunlarını heyecanlandıracak.

BLAST Pro Series, 2017’de Kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. İstanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. İstanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir Espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve CS:GOoyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez İstanbul’u ziyaret edecek!

blast pro series istanbulEtkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. Kopenhag’daki ilk turnuva, Danimarka ulusal TV’si DR3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde Olimpiyatları, X Oyunları ve Eurovision’ı geride bıraktı.

Twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece Çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen Blast Pro Series Kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan TV yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global CS:GO etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti. BLAST Pro Series’in Dünya Prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de Espor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

blast pro seriesEtkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. Sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. BLAST Pro Series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva.  Istanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, Ocak ayında Amerika’da yapılan ELEAGUE MAJOR’da şampiyonluğu kazanan Cloud9 oldu. Katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek. Blast Pro Series, CS:GO’de bilinen ve dünyaca tanınan ekipleri İstanbul’a getirmeyi garanti ediyor!

Son birkaç yıldır hükümet ve sektörel yatırımlar Türkiye’yi Espor’daki en iyi ülkelerden biri haline getirdi.

Etkinliğin net tarihi ve yapılacak mekan kısa zamanda ilgili web sitesinden duyurulacaktır.

Detaylı bilgi: www.gaminginturkey.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.