Cumartesi , Eylül 25 2021
Ana Sayfa / Haberler / Dünya'da Teknoloji / Dünyanın En Yavaş Dizüstü Bilgisayarını Almak İçin Sabırsızlanıyorlar

Dünyanın En Yavaş Dizüstü Bilgisayarını Almak İçin Sabırsızlanıyorlar

PC tutkunları, MNT Reformu kapsamında devam eden bir kampanyayı desteklemek için Crowdsupply’e akın etti .

Dizüstü

Bu cihaz açık kaynak, özelleştirilebilir, hacklenebilir ve tamamen şeffaf olmayı vaat ediyor. Ayrıca, Açık Kaynak Donanım Birliği standartlarına tam olarak uyuyor. Kampa kapsamında 108 destekçi, başlangıçta 115.000 dolarlık hedefin üzerine çıkarak kampanyanın bitimine 35 gün kala 124.600 dolardan fazla destek topladı.

MNT reformu nedir?

Proje ile Almanya merkezli MNT Research GmbH tarafından son 18 ay boyunca açık kaynak ideolojisini kucaklayan bir dizüstü bilgisayar inşa etmeye çalışılıyor.

Sonuç, 999 $ ‘a (yaklaşık 820 £ / 1550 $) mal olan ve ilk mikrobilgisayarların ruhuyla bir kit olarak gelen bir dizüstü bilgisayar. Tamamen monte edilmiş model 1.300 dolara satılıyor ve SD kartta Debian GNU / Linux 11, basılı bir operatör el kitabı ve uluslararası güç kaynağı (110/230 V) ile geliyor, ancak Wi-Fi yok.

Ek 200 $ size 1 TB SSD, Wi-Fi, mPCIe Wi-Fi kartı ve moda tasarımcısı Greta Melnik tarafından Berlin’de yapılan özel bir Siyah Piñatex Deri Kılıf kazandırıyor. MNT Reform’da 4GB DDR4 bellek, dört çekirdekli ARM Cortex A53 CPU (Raspberry Pi 3’ün işlemcisine benzer), 12.5 inç full HD ekran, beş USB bağlantı noktası, Gigabit Ethernet bağlantı noktası ve mekanik klavye bulunuyor.

Sonuç olarak ortalama bir kişi için uygun bir dizüstü değil ancak kampanya için buna değer.

Kaynak: techradar.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.