Cuma , Haziran 25 2021
Ana Sayfa / Haberler / Dünya'da Teknoloji / Dünyanın En Hafif Rüzgar Türbini Kanadı

Dünyanın En Hafif Rüzgar Türbini Kanadı

İngiltere yat yelken geliştiricisi SMAR Azure’un bir spin-off şirketi olan ACT Blade, rüzgar çiftlikleri için yeni hafif kanatların iki testinden ilkini tamamladığını açıkladı .

Yeni kanatlar tipik modellere göre % 24 daha hafiftir, % 9 daha fazla enerji üretir ve maliyetleri % 6,7 azaltmaktadır.

RÜZGAR

Şirket, iç kompozit yapı ve fiberglas yerine yüksek teknoloji ürünü tekstillerden oluşan kanatların tipik kanatlardan % 24 daha hafif olduğunu söylüyor.Daha düşük ağırlık, kanatların günümüzdeki standart 55 metrelik kanattan % 10 daha uzun yapılabileceği anlamına gelir ve % 9 daha fazla enerji üretir ve enerji maliyetini% 6,7 azaltır.

ACT Blade CEO’su Dr Sabrina Malpede şunları söyledi: “ Açık deniz rüzgar endüstrisinin yat yarış dünyası ile aynı yarışta olduğunu fark ettim. Dayanıklılıktan ödün vermeden yükleri azaltmalı ve daha fazla rüzgar gücü yakalamamız gerekiyor.”

ORE Catapult Araştırma ve Yıkıcı Yenilik Direktörü Dr Stephen Wyatt, “Bu İngiltere için milyarlarca gelir elde edebilecek gelecekteki bir ihracata nasıl dönüştürülebileceğini gösteren ilham verici bir hikaye” dedi.

Önümüzdeki altı ay boyunca ACT Blade, İskoçya’daki Myres Hill Rüzgar Çiftliği’nde çalışan bir rüzgar türbinine üç kanat takmaya hazırlanmak için Enerji Teknoloji Merkezi ile birlikte çalışacak.

Kaynak: energylivenews

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.