Cuma , Haziran 25 2021
Ana Sayfa / Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 / Büyük Veri / Arazi İstihbarat Platformu-CIBO

Arazi İstihbarat Platformu-CIBO

CIBO, tarım ve arazi piyasalarında nesnel bilgi sağlayan arazi istihbarat platformunu hizmete açtı.

Sistem, arazi ve kira değerlemesi, verimlilik, istikrar ve her bir arazi parçası için çevresel etki de dahil olmak üzere yüz milyonlarca dönümlük tarım arazisi için özel bilgiler üretiyor. Geçmiş ve mevsimsel yönetim uygulamaların getirilerinin yanı sıra havanın gelecekteki verimlilik ve bir arazi parçasının değeri üzerindeki etkisi gibi bilgiler üretmektedir. Ayrıca, değerleme, öngörülen verim, ekilen ürünler ve çevresel etki portföy, ilçe, eyalet veya ulusal düzeyde toplanabilir.

Kullanıcılar ayrıca sahip bilgileri, vergi bilgileri, hava durumu, uydu görüntüleri ve toprak haritaları da dahil olmak üzere herkese açık verilere erişebilir. Paydaşların tarım arazilerini değerlendirme şeklini modernize eden bir platformdur.

CIBO CEO’su Daniel Ryan, “CIBO ekibi, arazi hakkında objektif bilgi sağlayarak tarım arazileri ekosistemindeki tüm paydaşlara fayda sağlayacak endüstriyi değiştiren bir çözüm sunma konusunda ortak bir vizyona sahip,” diyor.

Tüm bu bilgiler, çiftçi verisi veya kullanıcı girişi gerektirmeden iletilir. Platform çok sayıda genel ve özel veri toplar ve özel ekosistem simülasyonunu, veri bilimini, bilgisayar vizyonunu, yapay zekayı ve makine öğrenimini kullanarak işler. Platforma bir web tarayıcısından veya mobil uygulamadan erişen kullanıcılar, tüm tescilli ve herkese açık metrikler dahil olmak üzere 20’den fazla ölçütle yerel veya ulusal parsellerde arama yapabilir.

Tarım Teknolojileri
Tarım Teknolojileri

Michigan Eyalet Üniversitesi tarım uzmanı Bruno Basso tarafından kurulan CIBO, 30 yıllık araştırmaya dayanan temel bir teknoloji etrafında inşa edildi. Sadece lisanslı olan bu teknoloji, bitkilerin çeşitli ortamlarda günlük olarak büyümesini de simüle ediyor.

Buna ek olarak, platform, çiftçiliğin çevresel etkileri hakkında derinlemesine bilgi sağlar ve zamanla sera gazı emisyonları, nitrat sızıntısı ve toprakta karbon birikimi gibi etkileri hesaplayabilir. Her parsel için nicelikli bir sürdürülebilirlik ayak izi oluşturarak, CIBO rejeneratif tarım uygulamalarını teşvik etmektedir.

Cibotechnologies.com adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: agriculture.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.