Salı , Haziran 22 2021
Ana Sayfa / Uzay / ABD Uzay Kuvvetleri, Güvenli Satcom Ağının İngiltere Skynet ile Uyumluluğunu Test Ediyor

ABD Uzay Kuvvetleri, Güvenli Satcom Ağının İngiltere Skynet ile Uyumluluğunu Test Ediyor

ABD ve İngiltere 13 Temmuz’da Skynet uydu sistemi üzerinde Korumalı Taktik Dalga Formunun bir gösterimini yaptılar.

ABD Uzay Kuvvetleri, 17 Temmuz’da yayımlanan bir basın açıklamasında, ABD askeri haberleşme uyduları için geliştirilen siber güvenlikli bir işletim sisteminin İngiltere’nin Skynet uydularıyla da entegre olarak çalıştığını ifade etti.

Açıklamaya göre, ABD Uzay Kuvvetleri Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi ve İngiltere Savunma Bakanlığı 13 Temmuz’da Skynet uydu sistemi üzerinde Korumalı Taktik Dalga Formunun bir gösterisini gerçekleştirdi. PTW olarak bilinen Korumalı Taktik Dalga Formu birkaç yıldır geliştirilmekte ve ABD askeri Wideband Global Satcom (WGS) iletişim uyduları üzerinde çalışması hedeflenmekte. Bu sistem taktik iletişim ağları üzerinde sıkışmanın etkilerini hafifletmek üzere tasarlandı.

ABD Uzay Kuvvetleri, Güvenli Satcom Ağının İngiltere Skynet ile Uyumluluğunu Test Ediyor

ABD Uzay Kuvvetleri, “Skynet ile yapılan gösteride, PTW’nin uluslararası ortak satcom’a göre esnekliği ve uyumluluğu incelendi. Denemelerde MIT Lincoln Laboratory’den çok bantlı bir satcom terminali kullanıldı” şeklinde açıklama yaptı.

Uzay ve Füze Sistemleri Merkezi, PTW’yi ABD ordusuna ve müttefiklerine daha siber güvenlikli uydu iletişim sistemleri sağlamak için daha büyük bir programın parçası olarak geliştirdi. SMC ayrıca sıkışmaya dayanıklı yer sistemleri, kullanıcı terminalleri ve uydular geliştirmekte.

Plan, PTW’yi ticari ağlar ve uluslararası ortak ülkelerin ağları da dahil olmak üzere birden fazla uydu sistemi üzerinden çalıştırmak. Skynet uydu sistemi, halen Birleşik Krallık MOD’un İngiliz Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon operasyonlarındaki NATO kuvvetlerine stratejik iletişim hizmetleri sağlayıcısı durumunda.

Kaynak: Spacenews.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.