Çarşamba , Haziran 23 2021
Ana Sayfa / Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 / Bulut Bilişim / 2020’nin En İyi Bulut Bilişim Hizmetleri

2020’nin En İyi Bulut Bilişim Hizmetleri

Bulut hizmetleri, iş performansını iyileştirmek ve karı artırmak için benzersiz bir potansiyel sunmaktadır. Bu yazıda dikkate alınması gereken bazı ek önerilerle birlikte önde gelen bulut bilişim hizmeti sağlayıcılarına bakacağız.

Bulut Bilişim

1. Amazon Web Servisleri
AWS 2006 yılında kuruldu. Bireylere ve kuruluşlara isteğe bağlı bulut bilişim hizmeti sağlar.
Amazon Web Services, tümleşik web hizmetlerini kullanarak iş çözümleri oluşturmak için bulut tabanlı bir programdır. AWS, geniş bir yelpazede IaaS ve PaaS hizmetleri sunmaktadır. Bunlara Elastik Bulut Hesaplama (EC2), Basit Depolama Hizmeti (S3) ve İlişkisel Veritabanı Hizmeti (RDS) dahildir.
Kullanıcılar EC2 hizmetlerini de erişebilir. Bu, sunucuları gerektiği gibi çalıştırmanıza ve edinmenize olanak tanır. Bazı çevrimiçi yorumcular, müşteri desteğiyle iletişim kurmanın zorluklarından şikayetçidir.

2. Microsoft Azure
Microsoft Azure neredeyse on yıl önce, 2010 yılında piyasaya sürüldü. Kullanıcılar bulut üzerinde herhangi bir hizmeti çalıştırabilir veya mevcut uygulamalar, veri merkezi veya altyapı ile birleştirebilir.
Microsoft Azure, her tür endüstri için uygun çok çeşitli çözümler sunar. Tüm iş ihtiyaçlarınıza uygun paket bulunabilir.
Bazı kullanıcılar, fiyatın diğer hizmetlere göre oldukça yüksek olabileceğini belirtti.

3. Google Cloud
Google Cloud Platform, Google’ın bulut hizmet sağlayıcısıdır. Platform, kullanıcıların Google tarafından sağlanan modüler web hizmetlerini kullanarak iş çözümleri oluşturmalarına olanak tanır. LaaS ve PaaS çözümleri de dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetler sunar.
Google Cloud’un çok katmanlı güvenli altyapısıyla kullanıcılar, oluşturduğunuz, kodladığınız veya depoladığınız her şeyin korunacağından emin olabilirler. Bu şeffaflık taahhüdü ve yüksek eğitimli bir mühendis ekibi aracılığıyla yapılır.
Google Cloud, tutarlı performans ve yönetim sağlamak için çeşitli araçlara sahiptir. Bunlar arasında Compute Engine, App Engine, Container Engine, Cloud Storage ve Big Query bulunur. Google, esnek fiyatlandırma ile sanal makinelere sorunsuz geçiş de sunar.
Bazı çevrimiçi yorumcular, kurulumun yeni başlayanlar için zor olabileceğini belirtti.

4. IBM Bulut
IBM Cloud, teknoloji devi IBM tarafından sunulan bir dizi bulut bilişim hizmetidir. IBM Cloud çok çeşitli hizmetler sunar. Hepsi bulut tabanlı değildir: genel, özel ve yönetim ağlarından oluşan hem sanal hem de donanım tabanlı sunucuları kapsar.
IBM Cloud, web portalı, API (Uygulama Programlama Arayüzü) veya mobil uygulamalar aracılığıyla kontrol edilebilen tek bir sistemle entegre edilir ve yönetilir. IBM Cloud Bluemix geliştirme çözümü, çok çeşitli bulut SaaS yönetim araçlarına da sahiptir.
IBM Cloud ayrıca tam sunucu özelleştirmesi de sunar. Bu, sunucuya dahil olan her şeyin sizin tarafınızdan seçildiği anlamına gelir. Bu şekilde asla kullanamayacağınız özellikler için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

5. Oracle Bulut
Oracle Cloud, bilgi işlem alanındaki bir başka bulut hizmetidir ve beklediğiniz gibi hem güçlü hem de özelliklerle dolu bir platformdur. Yakın tarihli bir Forrester incelemesi, Oracle’ın hizmetlerinin, özellikle IoT, OLTP, AI ve makine öğrenimine bağımlı uygulamalar için farklı iş yüklerini destekleme konusunda özellikle güçlü olduğunu belirtti.
Bulut mimarisi veri yönetimini, veri tabanlarını ve uygulamaları içerirken, Oracle Data Cloud öncelikle iş zekası analizleri için büyük veri analitiği sağlamak içindir. Oracle ayrıca HCM, EPM, SCM ve sosyal medya araçları gibi bir dizi SaaS platformu sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.