İTÜ ÇEKİRDEK BIG BANG 2015 FİNALİ

İTÜ ÇEKİRDEK BIG BANG 2015 FİNALİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI !  BIG BANG 2015, 14 KASIM’DA

Türkiye’nin başarılı girişimcilik destek projelerinden İTÜ Çekirdek’in, kimyadan elektroniğe, bilişimden biyogenetiğe kadar farklı sektörlerdeki ticarileştirilebilir projeleri ödüllendirdiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te geri sayım başladı. Bu yıl 2 bin 500 başvurunun yapıldığı İTÜ Çekirdek’te 200 girişimci ön kuluçkaya kabul edildi. Bu senenin temasının “Geleceği Kaçırma” olarak belirlendiği İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’in yarı finali 12 Kasım Perşembe günü finali ise 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.00′ da, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

İTÜ ÇEKİRDEK BIG BANG 2015 FİNALİToplam ödülün 1 milyon TL olduğu İTÜ Çekirdek BIG BANG 2015’te “Genel Kategori” ve geçtiğimiz yıl açılan “Bulut Bilişim Kategorisi” ne ek olarak bu sene hayata geçirilen “Otomotiv Teknolojileri Kategorisi” olmak üzere üç farklı alandan seçilen adaylar, fikirlerini işe dönüştürmelerini sağlayacak olan şirketlerini kurabilmek için yarışacak.

İTÜ Çekirdek’ in sunduğu fiziksel ve eğitimsel tüm olanaklarından ücretsiz olarak yararlanan ve süreci başarıyla tamamlayan girişimcilerden seçilen İTÜ Çekirdek BIG BANG girişimcileri, ürün geliştirme, iş planı hazırlama gibi yoğun bir eğitim sürecinden de geçiyor.  Girişimciler bunun yanı sıra yatırımcılarla tanışma ve profesyonel bir iş ağı oluşturma olanaklarıyla gelecekteki şirketlerini kurma yolunda çok önemli deneyimler kazanma fırsatı da yakalıyor. Ödüller ise girişimci adaylarına sermaye olarak veriliyor.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye http://bigbang.itucekirdek.com/ adresinden ulaşılabilirsiniz.

Yazan - Nov 6 2015. Kategori Haberler, Türkiye'de Teknoloji, Üniversite Organizasyonları. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Güncel Teknoloji ve Bilim Haberleri, Türkiye ve Dünyada'ki Teknolojik ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Edebilmek İçin Bizi Takip Edebilirsiniz. Teknolojikgelismeler.net adresimizde son dönemde önem kazanan sağlık, yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji, alternatif enerjiler, uzay, robot dünyası, yazılım dünyası ve deneyler başlıkları altında bir çok yazıya ulaşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve bilimsel haberler ve gelişmeler ile birlikte keyifli zeka soruları ve oyunları, ilginç üretim videoları ve birbirinden farklı resimleri adresimizde bulabilirsiniz.

site yapım: İzmir Grafik E-Ticaret Haberleri