Işığı Hangi Düğme Yakıyor ?

Hangi Düğme Işığı Yakıyor ?

Hangi Düğme Işığı Yakıyor ?

Bir evin bodrum katında olan lambasının açma kapama düğmesinin bir üst katta olduğunu farz edelim. Üst katta 3 adet düğme olduğunu düşünelim. Hangi düğmenin ışığı yaktığını bilmiyoruz ve hangi düğmenin ışığı yaktığını kontrol etmek için sadece 1 defa aşağı inip kontrol etme şansınız var. Düğmelere istediğimiz kadar basabiliriz.

Doğru düğmeyi nasıl bulabiliriz ?

Yazan - Sep 29 2013. Kategori Zeka Oyunları. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Işığı Hangi Düğme Yakıyor ?”

 1. Serhat

  <>
  Düğmelerin ikisini yakarım.Biraz bekledikten sonra birini söndürürüm.Aşağı inerim.Eğer lamba yanıyorsa açık bıraktığım düğmedir.Yanmıyorsa fakat sıcaksa sonradan kapattığım düğmedir.Soğuksa hiç dokunmadığım düğmedir.

  Soruyu yeni gördüm.

 2. fuat

  birinci ışığı yakıp bir süre bekledikten sonra ikinci düğmeyede basıp yukarı çıkarım sıcak olan birinci soğuk ve ışık veren ışık ikinci yaktığım lamba ikinci açtığım anahtara ait yanmayan ise üçüncüsü geri gelip bakmaya bile gerek kalmayabilir.

 3. halo

  hangisinden elektrik çktıgına bakrm aşagı in çık kndmi yormak istemiorm 😀

Yorum yaz

Güncel Teknoloji ve Bilim Haberleri, Türkiye ve Dünyada'ki Teknolojik ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Edebilmek İçin Bizi Takip Edebilirsiniz. Teknolojikgelismeler.net adresimizde son dönemde önem kazanan sağlık, yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji, alternatif enerjiler, uzay, robot dünyası, yazılım dünyası ve deneyler başlıkları altında bir çok yazıya ulaşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve bilimsel haberler ve gelişmeler ile birlikte keyifli zeka soruları ve oyunları, ilginç üretim videoları ve birbirinden farklı resimleri adresimizde bulabilirsiniz.

site yapım: İzmir Grafik E-Ticaret Haberleri