Dünyanın En Büyük Güneş Yelkeni Testleri Başarıyla Tamamladı

NASA ve diğer destek kuruluşları tarafından üretilen dünyanın en büyük “solar” güneş yelkeni uzayda fotonik basınç (veya güneş ışığı) ile manevra yapabilecek ilk yelken olması nedeniyle önemli bir kilometre taşı.

Sunjammer Dünyanın En Büyük Solar  Yelkeni

Sunjammer Dünyanın En Büyük Güneş Yelkeni

Düşük maliyeti ve yüksek hareket kabiliyeti ile gelecek uydu sistemlerinde kullanılmasıyla uzay araştırmalarındaki kuralları değiştirebilir.

Araştırmada ana sponsor firma olan L’Garde Inc Şirketi, diğer ortak kurumları olan NASA ve Space Services Inc. ile Tustin kentindeki tesisinde yapılan deneme testlerine ev sahipliği yaptı.

Yapılan testlerden başarıyla geçen yeni güneş yelkeni Sunjammer çok zor şartlarda bile hatasız çalışmaya devam edebilmekte. Sunjammer’in 2015 Ocak ayı başında uzaya gönderilmesi planlanıyor.

Kaynak : Sunjammer

Yazan - Oct 8 2013. Kategori Deneyler, Genel, Uzay. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Güncel Teknoloji ve Bilim Haberleri, Türkiye ve Dünyada'ki Teknolojik ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Edebilmek İçin Bizi Takip Edebilirsiniz. Teknolojikgelismeler.net adresimizde son dönemde önem kazanan sağlık, yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji, alternatif enerjiler, uzay, robot dünyası, yazılım dünyası ve deneyler başlıkları altında bir çok yazıya ulaşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve bilimsel haberler ve gelişmeler ile birlikte keyifli zeka soruları ve oyunları, ilginç üretim videoları ve birbirinden farklı resimleri adresimizde bulabilirsiniz.

site yapım: İzmir Grafik E-Ticaret Haberleri