Amazon’un Robot Yarışması Depo Otomasyonlarının Gelişimini Hızlandırabilir

Yeni nesil robotlarda makine öğrenmesi algoritmaları ve bilgisayar vizyonunun kullanılması ile günlük hayattaki işlerde insanların yerini almaları her geçen gün daha da kolaylaşmakta. İnovasyon konusundaki liderliği ile bilinen Amazon da, Mayıs 2015‘te düzenleyeceği daha çevik parmaklı, ürün paketleme, taşıma ve bulma kapasitesine sahip robot yarışması ile bu alandaki gelişimini teşvik ediyor. 25,000 $ ödüllü yarışmada; oreos paketler, pastel boya kutuları ve gıcırtılı köpek oyuncak gibi bir çok ürün için robotların vizyon ve manipülasyon sınırlarını test edilecek.

Yarışmaya katılan robotların raflardan alması gerekli 25 ürün

Yarışmaya katılan robotların raflardan alması gerekli 25 ürün

Amazon zaten halihazırda devasal depolarındaki işlem merkezlerinde bu robotik çalışmaları yapmakta. Amazon 678 milyon $ ödeyerek Kiva Systems‘den aldığı mobil robotlar ile, işçilerin ürünleri bulmak ve taşımak için yürümek zorunda kaldıkları mesafeleri önemli ölçüde azaltmış durumda. Ancak hiçbir robot henüz bir insan gibi hız ve güvenilirlik seviyesine sahip olmaması bu yarışmanın önemini daha da vurgulamakta. Düzenlenen yarışmanın özellikle mobil robotların etkinliklerinin gelişmesine önemli ölçüde katkı sağlayacağı beklenmekte.

Willow Garage PR2 Geleneksel kavrayıcı teknolojisi kullanarak yarışmaya katılan katılımcılardan

Willow Garage PR2 Geleneksel kavrayıcı teknolojisi kullanarak yarışmaya katılan katılımcılardan

Kaynak : MIT Technology Review

Yazan - Mar 31 2015. Kategori Dünya'da Teknoloji, Genel, Haberler, Robot Dünyası. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Güncel Teknoloji ve Bilim Haberleri, Türkiye ve Dünyada'ki Teknolojik ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Edebilmek İçin Bizi Takip Edebilirsiniz. Teknolojikgelismeler.net adresimizde son dönemde önem kazanan sağlık, yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji, alternatif enerjiler, uzay, robot dünyası, yazılım dünyası ve deneyler başlıkları altında bir çok yazıya ulaşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve bilimsel haberler ve gelişmeler ile birlikte keyifli zeka soruları ve oyunları, ilginç üretim videoları ve birbirinden farklı resimleri adresimizde bulabilirsiniz.

site yapım: İzmir Grafik E-Ticaret Haberleri