45 Saniyeyi Nasıl Buluruz ?

Elimizde yakıldığında 1 dakika içinde biten ip parçasından 2 tane var ancak ip parçaları homojen değil (yani ipin ortası çok hızlı yanarken sonu çok yavaş yanabilir).

ip parcaşıİki ipte aynı özelliklere sahip. Bu 2 ip parçasını kullanarak 45 saniye süreyi ölçebilir misiniz?

Yazan - Jul 16 2013. Kategori Zeka Oyunları. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “45 Saniyeyi Nasıl Buluruz ?”

  1. Tahsin AL

    iki ipi birinin ucu diğerinin ortasına gelecek şekilde birleştiririz. Her iki ipin yan yana geldiği kısmı boydan kalemle çizerek dört eşit parçaya böleriz ve herhangi bir uçtan ipi yakarız yanma iki ipin birleştiği noktaya gelinceye kadar zamanı dikkate almayız yani yanma birinin ucuna ve diğerinin ortasına gelinceye dek. Bu noktadan itibaren devam eden yanma üçüncü çizgiye geldiğinde 45 sn tamamlanmış olacaktır.

  2. Serkan Genç

    1. ipi iki ucundan yakarız. İpin yanması bittiğinde 30 saniye geçmiştir. 1. ipte her iki uçtan yakılan alevler ipin belli bir yerinde buluşur. 2. ipi işte bu buluşma noktasından ve bir ucundan yakarız. Böylece 15 saniye elde ederiz. Toplamda 45 saniye olur.

Yorum yaz

Güncel Teknoloji ve Bilim Haberleri, Türkiye ve Dünyada'ki Teknolojik ve Bilimsel Gelişmeleri Yakından Takip Edebilmek İçin Bizi Takip Edebilirsiniz. Teknolojikgelismeler.net adresimizde son dönemde önem kazanan sağlık, yapay zeka, nanoteknoloji, biyoteknoloji, alternatif enerjiler, uzay, robot dünyası, yazılım dünyası ve deneyler başlıkları altında bir çok yazıya ulaşmanız mümkün. Gelişen teknoloji ve bilimsel haberler ve gelişmeler ile birlikte keyifli zeka soruları ve oyunları, ilginç üretim videoları ve birbirinden farklı resimleri adresimizde bulabilirsiniz.

site yapım: İzmir Grafik E-Ticaret Haberleri